Artikel top billede

Adventsquiz: Vind et lækkert gaming-sæt fra Razer - deltag i Computerworld julequiz her

Computerworld afholder I år fire adventskonkurrencer med lækre præmier. Deltag her i konkurrencen om at vinde et sæt med mus, tastatur og headset til gaming-computeren fra Razer

Så blev det 1. december, og Computerworld er i julestemning. Vi har derfor strikket en julekonkurrence sammen.

Helt præcis afholder vi fire konkurrencer igennem december omkring adventssøndagene, og du kan vinde fire forskellige, lækre adventspakker.

Hver konkurrence begynder fredag over middag, og ugens vinder finder vi mandag eftermiddag, hvor vi tager direkte kontakt til vinderen.

Som udgangspunkt forsøger vi at sende alle præmier inden jul, men det er ikke muligt ved den sidste konkurrence, da konkurrencen falder 22. december, og vinderen først findes anden juledag.

Konkurrencebetingelse: Alle kan deltage, men kun én gang. Ved flere svar forbeholder Computerworld sig ret til at udelukke deltagere. Vinderne får direkte besked, der kommer derfor ikke yderligere beskeder på Computerworld.dk.

Du deltager i konkurrencen her


Vind gaming-sæt fra Razer
Konkurrencen for den første adventssøndag finder du herunder via linket.

Præmien denne søndag er et fuldt gaming-sæt fra Razer med den nye Balistick-mus perfekt til FPS-spil, et mekanisk BlackWidow V2-tastatur og et 7.1 surroundsound headset, Man O'war 7.1 samt en Sphex V2 Mini-musemåtte.

Alle sammen i Chroma-version, hvilket betyder, at alle kan lyse og blinke i takt og synergi, ligesom du kan opsætte tastaturets lys til specifikke spil. En vigtig egenskab på gaming-udstyr, vil nogen nok mene.

Den samlede pakke har en værdi på knap 2.800 kroner.

Konkurrencen slutter mandag 4. december klokken 12.00. Derefter begynder vi endnu en konkurrence fredag 8. december og de efterfølgende to fredage.

Du deltager i konkurrencen her




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
Targit A/S
Udvikling og salg af software til business intelligence.

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
SAP Excellence Day 2025

Hvordan du orkestrerer og opdeler SAP-projekter for at opnå gevinster hurtigere? Hvordan påvirker AI fremtiden for SAP i almindelighed og måske også din virksomhed? Dette er blot nogle af de svar du får ved at deltage på denne spændende konference.

03. april 2025 | Læs mere


Cyber Briefing: Backup, availability og disaster recovery

I en tid hvor truslerne mod it-driften kun vokser, er det afgørende at kende forskellen på backup, availability og disaster recovery. Deltag og få konkret viden og praksisnære eksempler på, hvordan I kan styrke jeres beredskab.

07. april 2025 | Læs mere


Cyberthreat Day, København: Trusler, angreb og forsvar i praksis

Stå rustet mod cybertrusler. Få et detaljeret overblik over de nyeste sårbarheder, angrebsmønstre og metoder, som cyberkriminelle anvender. Lyt til beretninger fra sikkerhedseksperter på den digitale frontlinje, og få indsigt i både succesfulde angreb og de, der blev afværget

08. april 2025 | Læs mere