03. februar 2006 - 14:15Der er
6 kommentarer og 1 løsning
vil ikke afspille avi. wmv. mpg. og andre film filer
hvorfor gider min comp ikke afspille filmene der ligger på min comp? jeg har codecsne installeret!
når jeg klikker på filmen jeg vil se så åbner mediaer player 10 og så hakker den bare så meget at jeg bliver nød til at genstarteog filmen starter slet ikke! det gør den og så med mine andre afspillere
Kan godt være et codec-problem... prøv evt. at afinstallere de codecs du måtte have installeret og installere DefilerPak i stedet for: http://hellninjacommando.com/defilerpak/
Tag ind på filehipp..com, der kan du downloade all codec pack, og samtidig kan du også gå ind på google.com o søge under vlc player, det er en afspiller som kan afspille alle slags filer.
Dit problem er garanteret relateret til dit grafikkort og tilhørende driver
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.