Seniorkonsulent hos Dafolo, Jens Bruntt fejrer 25-års jubilæum den 1. maj 2024. Jens er et etableret navn blandt styrelser, udvalg og netværk, der gentagne gange involverer ham som sparringspartner ifm. implementering af nye funktionaliteter i det offentlige it-landskab. Jens er drevet af at anvende it til understøttelse af processer - også når processerne er komplekse. Han er hjernen bag langt størstedelen af de løsninger, Convergens og Dafolo har leveret til kommuner i hele Danmark. Fra Dafolo ønskes du stort tillykke med jubilæet og tusind tak for din store indsats i de første 25 år. Vi glæder os til at fortsætte udviklingen af forretningen med dig i hovedrollen.
Ønsker du at få fjernet en omtale af dig selv, så er du velkommen til at skrive til os
Panasonic Toughbook har pr. 1. februar 2025 ansat Jonas Norberg, 40 år, som Senior Sales Engineer for de nordiske lande. Han skal især beskæftige sig med salg, support og udvikling af virksomhedens hårdføre computere under brandet Toughbook. Han kommer fra en stilling som medindehaver hos Centiljon IT-Consulting. Han har tidligere beskæftiget sig med teknisk salg, IT-support og IT-arkitektur.
dbramante1928 har pr. 1. marts 2025 ansat Ronny Sauer som Business Manager for deres Charging kategori. Han skal især beskæftige sig med at udbrede dbramante1928's opladningssortiment fremstillet af 100% genanvendt plast til både B2B- og B2C-markederne. Han har tidligere beskæftiget sig med product management, business development, indkøb og optimering.
Norriq Danmark A/S har pr. 17. marts 2025 ansat Flemming Holbæk Lundager, 45 år, som Senior Consulting Manager. Han skal især beskæftige sig med at køre afdelingen i Aalborg, sikre de nødvendige processer og drive spændende projekter fremad. Han kommer fra en stilling som BI Delivery manager hos Spar Nord. Han har tidligere beskæftiget sig med at drive store projekter inden for Business Intelligence og udvikling af dataplatforme.
Immeo har pr. 1. marts 2025 ansat Oliver Rønberg Pedersen som Consultant. Han kommer fra en stilling som Software Developer hos Systematic. Han er uddannet i Computer Science fra Syddansk Universitet.
Netip A/S har pr. 1. marts 2025 ansat Mads M Larsen som Account Manager ved netIP's kontor i Aalborg. Han kommer fra en stilling som Channel Sales Manager hos Nordic Computer A/S. Han er uddannet Speditør. Han har tidligere beskæftiget sig med salg og marketing indenfor branchen og har derudover lang erfaring fra salg af brugt IT-udstyr.
Det er gratis at få omtale af nye medarbejdere i navnenyt.
Indsendt navnestof vil blive vist på computerworld.dk.
Du kan indsende dit opslag til Computerworld navnenyt her
Scleroseforeningen
CRM ManagerOutlier
Dygtige matematikere søges til spændende projektNetcompany A/S
Test ConsultantNordic RCC
Infrastructure/Kubernetes Specialist at the heart of the Nordic Green TransitionKMD A/S
Lead BI UdviklerNetcompany A/S
Data Management ConsultantHOUSE4IT A/S
System- og netværkskonsulent søges til en professionel IT-virksomhed i KoldingNetcompany A/S
Operations Engineer til drift af infrastrukturConscia
Cognizant
Sabio
Konica Minolta