04. oktober 2011 - 10:32Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Købe ur i New york
Jeg skal en tur til new york her i næste måned og render med tanken om at investere i et ur samtidig.
Jeg er godt klar over at hvis man skal have sin samvittighed iorden så skal der selvfølgelig betales told når det tager ind i danmark.
Mit spørgsmål er om der er nogen der kan anbefale steder i New york eller uden for new york hvor du kan købe original ure som Breitling eller Omega til en rigtig fornuftig pris.
Hvad jeg har hørt er der en del at spare hvis man køre udenfor New york og handler.
Har ikke været herinde længe og simpelthen glemt det.. min fejl beklager. jeg har lige været hele flokken igennem og hvad der kan er lukket resten afventer svar for dem som har hjulpet kan få deres point.
john_stigers et andet ur ja det er en mulighed men hvis jeg var ligeglad med hvad det var af mærke og kvalitet så kunne jeg bare købe et i netto.
1. priotet på ønskelisten er Breitling så en godt sted med gode priser ville være dejligt.
treatmenice så er vi nede på 270 og de resterende afventer blot svar så der kan deles point ud så ingen sure miner :-)
Synes godt om
Slettet bruger
05. oktober 2011 - 08:01#9
nej jeg gør kun opmærksom på det for at støtte andre der måske også gør det meningen med systemet er jo at hvis der er mange point ude ikke at hjælpe personen før de lukker nogle af dem men det er ikke alle der forstår det
mere er der ikke i det
hvis man køber elektronik i udlandet skal man ALTID sikre sig at de kan laves udenfor pågældende købe land
ingen nyttige svar men fik da ryttet op i mine gamle spørgsmål!! dette lukkes
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.