nissen2630)"Tror ikke lige det skulle være en lovlig side." mærkelig mistænkelliggørelse af en uforvarende person. Så hvis du ikke kender ham er det da en højst upassende bemærkning
Jeg formoder da at folk der kommer med kommentarer til et stillet spørgsmål, har læst og forstået dette. Istedet for straks at mistænkeliggøre folk. Det er ikke alle der lige kan "google"
vil da lige skrive at karise_larru og nissen2630 begge er anmeldt for deres overdrevne mistænkeliggørelse af en bruger med et simpelt spørgsmål, der kunne besvares med et simpelt svar
Det har du ret i. Jeg har brugt eksperten.dk i rigtig mange år, og der er altid nogen der skal mistænkeliggøre alle for alting, og det er ikke fair at skræmme folk væk på den måde. Jeg har selv modtaget hjælp mange gange, også fra karise_larry, men synes bare min grænse blev nået har. Og go' weekend
Jamen så lad dog være med at overfalde manden, men giv ham et ordenrligt svar.Hvis filmen ikke kan hentes lovligt, så er det sådan det er, men at begynde at henvise til eksperten.dk's regler er måske lige at gå i for små sko. Spørgsmålet er jo ikke ulovligt ifølge eksperten.dk
2. Regler for brug af Eksperten.dk 1. Det er ikke tilladt at: 7. spørge efter eller poste indlæg, der omhandler/indeholder: 1. ulovlig kopiering eller download af ophavsretligt beskyttet materiale.
Desuden var det første link jeg fik da jeg googlede "movie download", et link til download af film. Har ikke undersøgt om det er lovligt (betale), men ser sådan ud.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.