Er du sikker på at Word kan klare dette.? Er du sikker på at det er en printer indstilling.? (jeg kan da dårligt forestille mig at det er printeren, den er vel ligeglad med hvad den skal skrive)
Jeg kan i hvert fald ikke finde noget som helst hverken med "Iron" eller" Quality"
bufferzone Kan du få spejlvending i WordArt..? ...jeg kan ikke.!
Synes godt om
Slettet bruger
10. august 2003 - 18:18#9
Lav det du skal have skrevet ud. Medens du er i Word vælger du Filer - Udskriv Ud for printernavnet er der sandsynligvis en rullemenu med navnet Indstillinger (jeg har engelsk version = properties). I denne rullemenu får du mulighed for at udskrive på blankt papir på karton o.s.v. Alt efter hvor meget din printer kan, bør du også have mulighed for at udskrive til T-shirt, spejlvendt eller hvad man nu har kaldt det.
Marker den autofigur, clipart, WordArt eller det billede, du vil spejlvende. Du kan ikke spejlvende en alm tekst men alle ovenstående. Marker din tegning, hent værktøjslinjen tegning, så kan du både rotere og spejlvende alle ovennævnte ting.
i mine printerindstillinger (HP PSC950) kan jeg vælge at udskrive på overføringsark, hvilket betyder at printersoftwaren spejlvender al grafik og tekst ved print.
Så virker det. Jeg hævede lige pointene for at tilgode se alle. Det havde ikke noget med printeren at gøre. Det er muligt det hat i andre tilfælde, men ikke i dette.
vælg udskriv og avanceret Find postscript options og vælg ja til mirrored...
udskriv og åben pdfen - sådan :-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.