Artikel top billede

(Foto: Computerworld)

Star søger nye hoved-leverandører: Står klar med 350 millioner kroner til mangeårig kæmpekontrakt

Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering søger nye hovedleverandører til sit komplekse systemlandskab. Leverandørerne kommer til at spille en central rolle for Star i lang årrække.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Stars nye leverandørjagt.
  • Læs om kommende kæmpekontrakt med en løbetid på op til 11 år.
  • Se hvad opgaven indebærer.
454
2:30 min
Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering - i daglig tale Star - søger nye it-leverandører, som kommer til at spille en central rolle i styrelsens dagligdag i de kommende mange år.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Kritisk CVE-databasen om sikkerhed reddet i allersidste øjeblik - ny bevilling godkendt

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Netcompany-stifterne André Rogaczewski og Claus Bo Jørgensen skovler penge ind: Har tjent næsten 600 millioner kroner på et år

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Sådan modererer Mads og 20 andre danskere alt indhold på Metas danske platforme fra et center i Barcelona

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Jeg købte tømmermands-pizza for alle mine bitcoins og gik glip af en formue: Nu overvejer jeg at gå all-in igen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Ny fond haste-etableret: Vil forsøge at redde sårbarhedsdatabasen CVE fra nedlukning