Artikel top billede

(Foto: Jeppe Michael Jensen / Jeppe Michael Jensen)

Her er hans nye job: Schultz-topchef Simon Svarrer bliver ny landedirektør i Emagine

Da mange-årig topchef i Schultz, Simon Svarrer, fornylig bekendtgjorde sin fratrædelse lød det, at han havde fået et tilbud, han ikke kunne sige nej til fra et unavngivet konsulenthus. Nu er der kommet navn på, hvor han skal hen.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Emagines nye landedirektør.
407
2:15 min
For få dage siden oplyste Simon Svarrer, at han forlader CEO-posten hos Schultz, hvor han har været siden 2015.

Dengang lød det, at Svarrers fratrædelse skyldtes, at han havde fået et tilbud, som han ikke kunne sige nej om at blive direktør i et stort - og foreløbigt unavngivet - konsulenthus.

Nu er der kommet navn på konsulenthuset.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Kritisk CVE-databasen om sikkerhed reddet i allersidste øjeblik - ny bevilling godkendt

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Netcompany-stifterne André Rogaczewski og Claus Bo Jørgensen skovler penge ind: Har tjent næsten 600 millioner kroner på et år

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Sådan modererer Mads og 20 andre danskere alt indhold på Metas danske platforme fra et center i Barcelona

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Jeg købte tømmermands-pizza for alle mine bitcoins og gik glip af en formue: Nu overvejer jeg at gå all-in igen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Ny fond haste-etableret: Vil forsøge at redde sårbarhedsdatabasen CVE fra nedlukning