15. oktober 2012 - 11:13Der er
3 kommentarer og 1 løsning
Advanceret Excel VBA kursus / få finpudset sin VBA kodestil
Hej,
Jeg har i de sidste to år programmeret en hel del i VBA i Excel ud fra hvad jeg har tillært mig fra interne kollegaer og nettet. Jeg er nu nået til et punkt, hvor jeg godt kunne tænke mig at få verificeret, at den måde jeg koder på er nogenlunde korrekt, og dermed også at det jeg lærer fra mig, er korrekt.
Jeg har forsøgt mig ved at søge på Google og i tidligere poster her på eksperten, men jeg synes at jeg kun finder helt nybegynder kursur eller kurser for folk, som bruger VBA til husbehov / i ny og næ.
Er der nogen der har en ide til et 1 til 3 dagskursus jeg kunne følge eller en alternativ måde at få finpudset min kodestil?
Jeg kan tilbyde dig et målrettet VBA kursus igennem officekonsulenterne, hvor du er eneste deltager (måske sammen med en eller to kollegaer på samme niveau). Her bestemmer du selv niveau og hvad vi skal arbejde med.
Du er velkommen til at kontakte mig på ck@officekonsulenterne.dk så kan vi tage en snak om det.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.