Avatar billede Pesp1995 Nybegynder
03. februar 2011 - 18:35 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Headset slår fra

Hej derude.

Jeg sidder her med et Creative Fatal1ty HS-1000 USB Gaming Headset. Men jeg syntes ikke rigtigt jeg kan få det til at virke. Til daglig sidder jeg og snakker med venner over skype, og de brokker sig over den mikrofon der befinder sig i min bærbar. Det vil jeg gerne gøre noget ved og derfor har jeg nu fået sådan et. Men så snart jeg sætter stikket i usb'en og jeg snakker kan jeg se lyd inde i skypes lydindstillinger. Men så slår det fra, hverken mikrofon eller lyd virker. Det er som om at efter 2 sekunder kommer det et lille knald indeni headsetet. Håber der er nogen der har forstand på det.
Kører Windows 7 home premium
Og Realtek HD - Audio
Avatar billede johnstigers Seniormester
03. februar 2011 - 20:38 #1
Lyder som om det er defekt.
Avatar billede Pesp1995 Nybegynder
03. februar 2011 - 22:51 #2
det var sådan jeg fik det
Avatar billede johnstigers Seniormester
04. februar 2011 - 08:52 #3
Lyder stadig som om det er defekt.
Avatar billede Pesp1995 Nybegynder
04. februar 2011 - 14:36 #4
nogle idér til hvad jeg kunne gøre?
Avatar billede Pesp1995 Nybegynder
21. februar 2011 - 17:20 #5
sagsd
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester