jeg vil spøger om det vil være en god ide at skift mit grafikkort i min bærebar for jeg skal nemelig på efterskole og vil derfor også ha at den skulle være bedre til at spille
Men jeg tror hverken du skal regne med at kunne skifte processor eller grafkort i din bærebare. Det er ikke bare ligesom at skifte ting i dit tower på den stationære. Som regel er RAM og HDD det eneste man opgraderer bærbare med, og da din maskine allerede har 4 GB tror jeg ikke du kan komme mere i alligevel. Det kommer heller ikke til at være rammene der er flaskehalsen, men som sagt dit grafikkort.
Det eneste du kunne gøre for at få lidt mere ydelse i spil er måske at installere en mindre krævende OS (xp)
Og du er sikker på det ikke bare er dig der ikke vil se realiteterne i øjnene?
Har ***** brugt tid på at svare dig på dine spørgsmål. At du så ikke fik løst dit problem fordi det ikke kan lade sige gøre det du vil er jo ikke noget jeg kan gøre for.
Men held og lykke med at få hjælp her en anden gang da..
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.