Jeg har pludselig fået det problem at min browser (M$ Explorer) ikke vil vise javascript sider !?!? Har ingen idé om hvor og hvordan det er sket, men faktum er at jeg ikke kan slå det til igen. Jeg har hentet den nyeste Java 1.4.2 (tror nok) på Sun.
Hmmm ... Jeg har lige set at mine javascripts ER aktiveret, men hvorfor vises siderne så ikke ??? Du siger Java og JavaScript er forskellige ting... Kan det så være at min JavaScript er gået agurk ??? I så fald hvor kan JavaScript så hentes ???
Bla. Symantec's hjemmeside... Nå jeg skal opdatere mit anti-virus så klikker jeg på linket "Hvordan finder jeg min version", men intet sker. Hos min kone kommer selvsamme side øjeblikkeligt !!! Desuden har jeg også været inde på nogle sider med video klip hvor den intet vises på siden !?!?
Sjovt... Når jeg klikker på det link jeg netop har skrevet, så åbner det fint, men klikker jeg på det inde i Symantec's eget vindue sker der intet !?!? Hvis jeg klikker "Åbn i et nyt vindue", åbnes en ny side og jeg får beskeden "Siden kan ikke vises" !?!?
Jeg har fundet siden nu, hvor dit link er.. hvis der ikke sker noget, så er det fordi JavaScript ikke er tilladt. Prøv, under Sikkerhed, at tjekke igen, at du har aktiveret Javascript. :) Tror det er det.
Jeg har kontrolleret om script er tiladt under Funktioner->Internetindstillinger->Sikkerhed->Brugerdefineret niveau ... Helt nede i bunden står der noget med script. Alle 3 punkter er aktiveret. Er det det du mener ???
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.