Jeg vil lige sige, at i IKKE skal købe mobil telefoner hos orange. Min telefon har været væk i snart 1 måned!! De har den værste support og de lammeste ekspidienter!!
Børn og unge under 18 år bør slet ikke anvende mobil telefoner. Flere og flere tyske børn har fået hjerneskader. Tyske forskere har fundet en sammenhæng mellem mobiltelefoner og skaderne!
men som der har været den kæmpe debat om hvorvidt orange oplyser om dette... så syns jeg ikke det er fair overfor brugeren at lave sån en reklame kampagne...
angel_seraphiel> Nåh nej, det er hellere ikke videnskabelig bevist at microbølger skader hovedet, hvis du stikker hovedet ind i en microbølgeovn. Men du får helt sikkert kogt dit hoved.
1.Det er de samme bølger der varmer dine øreflipper op. 2. Jeg skal have en sikkerhedsafstand til en mobiltelefon på 1 meter. Ellers får jeg hovedepine i løbet af få sekunder. Det er ikke sjov, når 4 mio. mennesker anvender dem på offentlige steder. 3. Men det er hellere ikke sikkert at de 4 mio. lever om 5-10år. Så bliver der helt sikkert plads til de overlevende til den tid. Der mangler nemlig over 100.000 lejerboliger i Danmark, så de bliver helt sikkert glade!
Hvis i ikke allerede var klar over det, så har lollandske fritidsforskere fundet ud af at der er en sammenhæng mellem mobiltelefoni og pest, hæmorider og tennisalbuer. Desuden skal det nævnes at selvsamme personager har fundet ud af at der er skarpe relationer mellem indtagelse af nøgne taco skaller med tøj på, og verbal afgang ved døden.
initializing> Nej! ikke ifølge min mening. Men ifølge www.dr.dk TEKST-TV side 113, så mener forskerne at det er ok. ;)
/per
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.