Artikel top billede

Forøget risiko for nedbrud: Forsvaret vil have nyt radio-system - skal være i drift i de kommende 20 år

Forsvaret vil have nyt radio-system i stedet for det gamle, som er så gammelt og forældet, at der er risiko for, at det bryder sammmen.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Forsvarets kommende stor-indkøb af nyt radio-system.
285
1:30 min
Forsvarets nuværende radio-system er så gammelt og forældet, at der efterhånden er stor risiko for, at det bryder sammen.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Kritisk CVE-databasen om sikkerhed reddet i allersidste øjeblik - ny bevilling godkendt

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Netcompany-stifterne André Rogaczewski og Claus Bo Jørgensen skovler penge ind: Har tjent næsten 600 millioner kroner på et år

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Sådan modererer Mads og 20 andre danskere alt indhold på Metas danske platforme fra et center i Barcelona

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Jeg købte tømmermands-pizza for alle mine bitcoins og gik glip af en formue: Nu overvejer jeg at gå all-in igen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Ny fond haste-etableret: Vil forsøge at redde sårbarhedsdatabasen CVE fra nedlukning