Artikel top billede

(Foto: Salesforce/PR /)

Derfor er Salesforce-boss ret ligeglad med konkurrence fra Microsofts Copilot

Salesforce Trailblazer DX, San Francisco: Salesforce lader sig ikke skræmme af Microsofts Copilot. ”Vores copilot har et laserskarpt fokus,” lyder det fra Clara Shih, der er chef for Salesforces AI-division.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om Salesforces nye Copilot.
  • Læs, hvorfor Salesforce ikke er bekymret for Microsoft.
417
2:15 min
Et af de helt store temaer ved dette års version af Salesforce udviklerkonference Trailblazer DX har været selskabets produkt Einstein Copilot.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Alt om den prisvenlige iPhone 16E: Så god er den i forhold iPhone 16 og 16 Pro

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Derfor ender dine AI-projekter ofte med at blive for dyre: Tre store udfordringer, som det er svært at tackle

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Regeringen har sendt brev til den danske it-branche som svar på bekymringer: Og svaret er "stærkt, klart og meget kærkomment," siger branchen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

En lille håndfuld cloud-leverandører sidder på 64 procent af det globale marked: Omsætter for flere hundrede milliarder kroner

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Forvaltning i Aarhus Kommune har droppet Azure og skiftet til tysk leverandør: Prisen er faldet med 70 procent


White paper
Sådan: Opgradér din printerløsning uden store investeringer