Artikel top billede

(Foto: Twoday/PR)

Twoday vinder millionaftale med Landbrugsstyrelsen – overtager fra Netcompany

Landbrugsstyrelsen afbrød samarbejdet med Netcompany efter "væsentlige overskridelser af både tidsplan og budget". Nu overtager Twoday rammeaftalen, der løber over ni år.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Twoday skal nu udvikle og drifte et nyt betalingssystem til danske landmænd
  • Se hvor meget Landbrugsstyrelsens rammeaftale med Twoday er værd
334
1:45 min
Hvert å modtager danske landmænd EU-tilskud for cirka syv milliarder kroner, og det er i fremtiden Twoday, der skal sørge for, at pengene når ud til landmændene.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Alt om den prisvenlige iPhone 16E: Så god er den i forhold iPhone 16 og 16 Pro

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Derfor ender dine AI-projekter ofte med at blive for dyre: Tre store udfordringer, som det er svært at tackle

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Regeringen har sendt brev til den danske it-branche som svar på bekymringer: Og svaret er "stærkt, klart og meget kærkomment," siger branchen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

En lille håndfuld cloud-leverandører sidder på 64 procent af det globale marked: Omsætter for flere hundrede milliarder kroner

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Forvaltning i Aarhus Kommune har droppet Azure og skiftet til tysk leverandør: Prisen er faldet med 70 procent


White paper
Sådan: Opgradér din printerløsning uden store investeringer