Artikel top billede

DTU skal have ny it-direktør: Skal stå i spidsen for 230 ansatte

DTU er i færd med at finde ny it-direktør, der skal overtage ansvaret for DTU's data, it-sikkerhed og -drift, og som samlet skal understøtte mere end 20.000 daglige brugere.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Tjek de krav DTU har til en ny it-direktør
337
1:45 min
Om lidt over 10 dage lukker DTU for ansøgningen til stillingen som ny øverste it-ansvarlige hos det tekniske eliteuniversitet.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Alt om den prisvenlige iPhone 16E: Så god er den i forhold iPhone 16 og 16 Pro

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Derfor ender dine AI-projekter ofte med at blive for dyre: Tre store udfordringer, som det er svært at tackle

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Regeringen har sendt brev til den danske it-branche som svar på bekymringer: Og svaret er "stærkt, klart og meget kærkomment," siger branchen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

En lille håndfuld cloud-leverandører sidder på 64 procent af det globale marked: Omsætter for flere hundrede milliarder kroner

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Forvaltning i Aarhus Kommune har droppet Azure og skiftet til tysk leverandør: Prisen er faldet med 70 procent


White paper
Sådan: Opgradér din printerløsning uden store investeringer