Artikel top billede Ikon

(Foto: Unsplash)

Disse tre selskaber er med i opløbet om it-opgave hos Skattevæsenet til 213 millioner kroner

Der var problemer med alle tilbud på opgaven med Skatteministeriets system til digital indberetning af selskabsskat. Nu er tre it-leverandører inviteret til forhandling, og kontrakten forventes at kunne tildeles inden længe.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Få indsigt i det store udbud om skattevæsenets system til digital indberetning af selskabsskat
476
2:30 min
Det bliver mellem tre danske it-selskaber, at der skal findes en vinder af Skatteministeriets fireårige udbud om drift og vedligehold af systemet til digital indberetning af selskabsskat (DIAS).

  • Seneste nyt
  • Læses lige nu
  • Mest læste
  • It-job
  • Søg

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Forsvarets Efterretningstjeneste udsender advarsel til danske virksomheder efter kæmpe Oracle-hack

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Dell har på to år sagt farvel til hver tredje medarbejder i Danmark: Har reducereret sin globale medarbejderstab kraftigt

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Hun har ansat masser af CISO'er - og hun har et klart bud på, hvorfor de ikke holder længe i jobbet

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

SAP-kunder holder igen i stor stil: Vil ikke skifte til S/4HANA selv om SAP snart lukker for support

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Danske it-folk på job-jagt mødes af tavshed efter samtaler og personlighedstest: Inger Østergaard har oplevet det masser af gange




Læses lige nu