Artikel top billede

(Foto: Pixabay)

Peter Kruse og Leif Jensen efter hack af Exchange Server: Her er de vigtigste ting, som du skal sikre lige nu

Du kan aktivt gøre meget for at undgå, at du bliver ramt af den sårbarhed, som hackere er i gang med at udnytte i Microsoft Exchange Server. Se de gode råd fra to af Danmarks bedste it-sikkerhedseksperter Peter Kruse og Leif Jensen.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs om it-sikkerhedseksperternes bedst råd mod angreb.
757
4 min
Hold dine systemer opdateret. Lige nu.

Sådan lyder det kontante råd fra to af Danmarks bedste it-sikkerhedseksperter, Peter Kruse og Leif Jensen, efter Computerworld tirsdag kunne fortælle, at Microsoft Exchange er blevet hacket.


[articlelink id="261214" layout="image" label="Læs om det her:" title=""]

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Norlys’ overtagelse af Ewiis fibernet-forretning trækker ud: Ventes først på plads til sommer

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Regeringen vil indføre aldersgrænse for brug af sociale medier i Danmark

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Ifølge USA udgør Rusland pludselig ikke længere nogen cyber-trussel: Dubex-direktør Jacob Herbst er bekymret

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Datoen sat for Region Syddanmarks kæmpe GDPR-sag i Vestre Landsret

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

EU slår fast: Forbudt uden videre at overlade alle beslutninger til algoritmer - sådan skal reglerne forståes


White paper
TIDSBEGRÆNSET KAMPAGNE: Overvejer du at udskifte eller tilføje printere i din forretning? Vi kan tilbyde én eller flere maskiner GRATIS.