Artikel top billede

Nyt Stig Abildsø-selskab er blevet Cisco-guldpartner på 17 måneder: "Det er i hvert fald danmarksrekord"

Interview: I september 2017 gik Wingmen Solutions på markedet. 17 måneder efter er selskabet guldpartner med Cisco. "Det er i hvert fald danmarksrekord," lyder det fra bestyrelsesformand Stig Abildsø, kendt fra netværksikonet Axcess.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Læs hvordan Wingmen Solutions kunne opnå et guldpartnerskab med Cisco på 17 måneder
  • Bliv klogere på hvad det næste mål er for virksomheden
  • Se hvorfor selskabet fokuserer på Danmark fremfor udlandet
609
3:15 min
Stig Abildsøs it-virksomhed, Wingmen Solutions, har blot været på markedet i 17 måneder.

Alligevel formåede it-rigmandens selskab i begyndelsen af februar at blive certificeret guldpartner hos netværksgiganten Cisco.

At opnå status af at være Cisco Gold Partner er en proces, som normalt tager årevis.

Det fortæller Stig Abildsø til Computerworld.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Alt om den prisvenlige iPhone 16E: Så god er den i forhold iPhone 16 og 16 Pro

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Derfor ender dine AI-projekter ofte med at blive for dyre: Tre store udfordringer, som det er svært at tackle

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Regeringen har sendt brev til den danske it-branche som svar på bekymringer: Og svaret er "stærkt, klart og meget kærkomment," siger branchen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

En lille håndfuld cloud-leverandører sidder på 64 procent af det globale marked: Omsætter for flere hundrede milliarder kroner

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Forvaltning i Aarhus Kommune har droppet Azure og skiftet til tysk leverandør: Prisen er faldet med 70 procent


White paper
Sådan: Opgradér din printerløsning uden store investeringer