Artikel top billede

Sundhedsdatastyrelsen kritiseres for manglende risikovurdering på tredje år: Her er styrelsens forklaring

Interview: Sundhedsdatastyrelsen har stadig ikke udarbejdet en samlet risikovurdering, selv om trussel-niveauet for den danske sundhedssektor er alvorligt. Se vicedirektør Flemming Christiansens forklaring her.

Premium Kun for abonnenter
Center for Cybersikkerhed (CFCS) kom onsdag med sin trusselsvurdering af sundhedssektoren, der viser, at truslen er på det højeste niveau som centeret arbejder med, nemlig “meget høj”.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Kritisk CVE-databasen om sikkerhed reddet i allersidste øjeblik - ny bevilling godkendt

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Netcompany-stifterne André Rogaczewski og Claus Bo Jørgensen skovler penge ind: Har tjent næsten 600 millioner kroner på et år

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Sådan modererer Mads og 20 andre danskere alt indhold på Metas danske platforme fra et center i Barcelona

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Jeg købte tømmermands-pizza for alle mine bitcoins og gik glip af en formue: Nu overvejer jeg at gå all-in igen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Ny fond haste-etableret: Vil forsøge at redde sårbarhedsdatabasen CVE fra nedlukning