Artikel top billede

Virksomheder spilder penge på den forkerte it-sikkerhed: “Alt for mange vælger de traditionelle løsninger i stedet for at se på, hvad der giver mest sikkerhed for pengene”

Virksomheder og organisationer poster stadig større beløb i at styrke it-sikkerheden. Men mange bruger pengene forkert.

Premium Kun for abonnenter
Cyberangreb kan være en dyr affære, og virksomheder investerer stadig mere i at undgå at havne i en situation som den, der sidste år endte med at koste Mærsk omkring to milliarder kroner.

Men virksomhederne bruger i mange tilfælde pengene forkert, og udvider sikkerhedsbudgetterne uden at overveje, hvilke typer sikkerhed, der skaber mest værdi.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Alt om den prisvenlige iPhone 16E: Så god er den i forhold iPhone 16 og 16 Pro

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Derfor ender dine AI-projekter ofte med at blive for dyre: Tre store udfordringer, som det er svært at tackle

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Regeringen har sendt brev til den danske it-branche som svar på bekymringer: Og svaret er "stærkt, klart og meget kærkomment," siger branchen

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

En lille håndfuld cloud-leverandører sidder på 64 procent af det globale marked: Omsætter for flere hundrede milliarder kroner

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Forvaltning i Aarhus Kommune har droppet Azure og skiftet til tysk leverandør: Prisen er faldet med 70 procent


White paper
Sikkerhed gjort enkelt: Beskyt din virksomhed direkte i browseren