Artikel top billede

Inge Speiermann-Vognsen, markeds- og innovationschef for forretningsudvikling hos Kombit. (Foto: KOMBIT)

Kombit i gang med prækvalifikation af firmaer i kæmpeudbud til 200 millioner kroner: Skal køre parallelt med stor Netcompany-produktion

Selvom Netcompany allerede er i gang med at udvikle Udbetaling Danmarks pensionssystem, er leverandøren ikke selvskrevet til også at vinde kommunernes pensionssystem. Der kan sagtens være to forskellige systemer, pointerer Kombit.

Premium Kun for abonnenter
Det får du i artiklen
  • Se meget koster kommunernes Social Pensions-udbud
  • Så mange år er kontrakten på
  • Sådan vil Kombit sikre en fair konkurrence
  • Indsigt i udbuddene og systemerne til Social Pension
1.101
5:30 min
Kombit er begyndt prækvalifikationen af de leverandører, der får mulighed for at byde ind på kommunernes del af systemet til social pension - Social Pension Kommune.

Eksklusivt Premium-indhold for abonnenter

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Se listen: Disse 10 it-færdigheder kaster den højeste løn af sig lige nu

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Verdens vigtigste sårbarhedsdatabase var få øjeblikke fra at lukke: Det bør være et wake up-call for os alle

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Klaus Koefoed Eriksen står i spidsen for stor europæisk cloud-leverandør: "Vi oplever stor interesse for europæiske cloud-alternativer"

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Brødrene Trackman slår sig til ny salgsrekord på 1,8 milliarder kroner – men USA-afhængighed kaster skygger over fremtiden

Artikel teaser billede 0 Premium-indhold

Oracles danske ERP-forretning: Vi mærker intet til kritisk stemning over for amerikansk tech