AI bliver først for alvor en del af arbejdet, når teknologien integreres i den måde, vi arbejder på. At have adgang til AI betyder ikke nødvendigvis, at medarbejderne er klar til at bruge den.
Hmmm, har prøvet den her : UPDATE Prisliste SET Prisliste.Total = =Prisliste.[Amount]*Prisliste.[Quantity]
Tabel = Prisliste
Men jeg får en Macro Error !? Har sat den ind i EVENT på ON ENTER og også prøvet i EVENT på AFTER UPDATE. Sidst nævnte gav ikke noget resultat(heller ikke en fejl) ?
Totalerne fra Subformen vil jeg gerne vise på FORM Faktura-form med Total beløb for alle poster til den aktuelle Faktura. Altså sådan så man kan se hvad man ialt skal betale !
Hvis der er en bedre/nemmerer løsning hører jeg gerne...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.