28. maj 2002 - 12:30Der er
7 kommentarer og 2 løsninger
skifte linje i JTextarea
Hejsa Jeg har et JTextarea, hvor jeg vil indsætte noget information. Mit problem er, at det kommer til at stå i forlængelse af hinanden. Jeg vil gerne have at hver ting der bliver indsat kommer på en ny linje. Som jeg ser det, er det kun muligt at lave flg. kommandoer: insert(String, pos) append (string) Ingen af disse kan jeg få til at skifte linje. Heller ikke de typiske escape characters (/n, /t) kan jeg få til at virke
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.