tror bare det er lidt vanskeligt at forstå spørgsmålet... en xml-fil åbnes fint i en browser, så du kan bare sætte et link ind til filerne. meeen... det er nok noget andet du er ude efter kunne jeg forestille mig. mvh
du skal gå ind og finde ud af hvilken php version der ligger på den server hos web10 hvor dine filer ligger. web10 har forskellige php versioner på forskellige serverere. Funktioner der konverterer fra xml til html findes kun i php version 5 (som er den seneste).
hvis du kan finde den oprindelige meddelelser fra web10 kan du se hvilken en server du ligger på (f.eks. web05, web06 osv.). Og så følger du bare instuktionen i linket her for at se alt om din php.
Virkede ikke, jeg har fundet et specielt program der kunne ordne det, så jeg lukker spørgsmålet...
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.